Asud siin: Avaleht » Ärilaen

Ärilaen

Ärilaen ettevõttele on mõeldud ajutise rahavajaduse tarbeks või näiteks investeerimiseks. Aegajalt võib ettevõttel tekkida keerukaid aegu finantsi osas, näiteks mõni klient hilineb arve tasumisega. Ärilaenu abiga saab vajadusel teha mõne väga tähtsa investeeringu, mille jaoks firmal vajalik summa puudub. Ärilaenude puhul on oluline nii tagatis kui ka hea äriplaan, samuti on väga oluline positiivsete rahavoogude näitamine, eriti kui ettevõttel endal puuduvad piisavad tagatised. Lisatagatisena äriplaanile nõutakse tihti ka juhatuse liikme(te) või omanike isiklikke täiendavaid käendusi. Ärilaenude tagatiseks seatav kinnisvara või muu vara tuleb riskide maandamiseks alati kindlustada.

LaenuandjaLepingutasuLaenu perioodLaenu summaIntressKrediidi kulukuse määr
Bigbank 3% 1 kuu – 24 kuud alates 10 000€ alates 8% Alates 17,66% Laenu päring

Külasta lehte
Näide: 5000-eurose ärilaenu summa puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9% ja lepingutasuga 50 eurot on krediidi kulukuse määr 17,66%, kuumakse suurus 121,32 eurot ning tarbija poolt makstav kogusumma 7329,58 eurot ning tarbija poolt makstav laenu tagasimaksete summa 7279,58 eurot.
Credit 0€ 15 päeva – 24 kuud 50€ – 2000€ 12% 12,68% Laenu päring

Külasta lehte
Näide: 300€ laenamisel 30 päevaks on aastane fikseeritud intressimäär 12% ja lepingutasu 0€, krediidi kulukuse määr 12,68% ja tagasimakse suurus 303€.

Ärilaen liigitub mitmeks erinevaks laenutooteks:

  • Stardilaen on mõeldud alustavatele ettevõttele tegevuse alustamiseks või mõne uue äriprojekti elluviimiseks. Stardilaen on mõeldud juhuks, kui ettevõtjal on äriidee, kuid puudub algkapital, tagatis või muu põhjus äriidee teostamiseks. Väga olulisel kohal stardilaenu puhul on äriplaan, kus tõestatakse ära tulevased rahavood.
  • Arvelduslaen on lühiajalise likviidsuse tõstmiseks mõeldud ärilaen, et tasandada hooajalisi rahavoogusid või stabiliseerida ootamatut ebakorrapärast finantsolukorda. Näiteks klient hilineb arve tasumisega või on mõned muud ootamatud olukorrad.
  • Pangagarantii on panga või ärilaenu ettevõtte poolt antav garantii, et ettevõte täidab lubatud kohustused. Osaliselt on tegemst kindlustuslaadse tootega, kus krediidiasutus garanteerib võlausaldajatele või hankijatele ettevõttepoolse kohustustest kinnipidamise.
  • Investeerimislaen on investeerimiseks mõeldud ärilaen, mis võimaldab teha suuremaid investeeringuid. Näiteks käivitada uusi äriprojekte, soetada esemeid põhivarasse või osta / hooldada kinnisvara.
  • Liising on auto või mõne muu sõiduvahendi soetamiseks mõeldud ärilaen.
  • Faktooring.

ÄrilaenTähelepanu! Iga ärilaen on finantskohustus. Mõtle oma otsus hoolikalt läbi, tutvu laenulepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjatega.

Ärilaen
5 (100%) 17 votes