Asud siin: Avaleht » Autolaen ja laen auto tagatisel

Autolaen ja laen auto tagatisel

Autolaen ja laen auto tagatisel on laenud, mis on mõeldud kas uue sõiduvahendi soetamiseks või väikelaenu saamiseks auto tagatisel. Auto kasutusõigus jääb alles kuni laenuperioodi lõpuni.

Laen auto tagatisel:

Aegajalt nimetatakse laenu auto tagatisel ka autopandiks, sest raha laenamise eesmärgil antakse oma auto panti. Enamus laenupakkujaid lubavad autot laenuperioodi jooksul edasi kasutada, mis tähendab, et autot ei pea müüma ja see jääb Teie kätte. Sõiduk läheb laenuperioodi ajaks laenupakkuja omandisse, kuid kasutusõigus jääb laenuvõtjale alles. Juhul kui laenumakse tähtaegselt ei laeku, tekib laenupakkujal õigus müüa auto laenu tagatiseks ja katta sellega laenu- ja intressikulud.
Kui Teil on rahaga kiire, siis autolaen võimaldab saada raha ruttu ilma, et peaksite sõiduktit reaalselt maha müüma või ei pea Te auto müügiga kiirustama, sest laenusumma saab kätte koheselt ning kui olete auto maha müünud, saate sellega katta laenusumma, ilma et peaksite kiirhinnaga (turuhinnast maadalama) auto maha müüma. Autolaen on mugav ja sellega on lihtne katta ootamatuid ja möödapääsmatuid kulutusi, sest taotlemine võtab oluliselt vähem aega kui tavapärane liising. Paljud laenupakkujad ei nõua isegi sissetulekute tõendamist autolaenu võtmisel auto tagatisel.
Olenevalt auto seisukorrast antakse autolaenu tavaliselt 60% – 80% ulatuses turuväärtusest. Olulisteks teguriteks on läbisõit, auto vanus, hooldusraamatu olemasolu, kehtiv ülevaatus jne. Autolaenu tagatiseks võib pakkuda ka muid sõidukeid: kaubikuid, mootorrattaid, veoautosid, traktoreid, kaatreid jne.

Milleks valida autolaen:

  • Laenu taotlemine on kiire ja paindlik, ning tavaliselt võtab aega vaid mõni tund.
  • Auto jääb Teie kätte, tavalisel ei sea laenuandjad auto kasutamisel mingeid piiranguid.
  • Te ei pea tõestama sissetulekuid.
  • Raha saate kiirelt kätte, see kantakse laenuvõtja arveldusarvele.
LaenuandjaLepingutasuLaenu perioodHindamineLaenu summa
Mogo 5% (min 125€) 1 kuu – 72 kuud TASUTA Kuni 90% auto väärtusest (500€ – 10 000€) Laenu päring
Laen 0€ Kuni 5 aastat TASUTA Kuni 65% auto väärtusest (500€ – 50 000€) Laenu päring
SMS Raha 0€ 1 kuu – 5 aastat TASUTA Kuni 65% auto väärtusest (500€ – 50 000€) Laenu päring
SMS Money 0€ 1 kuu – 5 aastat TASUTA Kuni 65% auto väärtusest (500€ – 50 000€) Laenu päring

Autolaenu teine liik on autoliising:

  • Kapitalirent:

Kapitalirent on liisinguliik, kus liisinguperioodi lõppedes saab laenuvõtjast sõiduki omanik. Kapitalirendi üks suurimaid miinuseid on suhteliselt suur omafinantseeringu nõue, mis võib olla isegi kuni 30%.

  • Kasutusrent:

Kasutusrent on liisinguliik, kus laenuvõtja saab sõidukit renditähtaja jooksul kasutada ja seejärel näiteks uue vastu välja vahetada. Kasutusrendi üks suurimaid miinuseid on suhteliselt suur omafinantseeringu nõue, mis võib olla isegi kuni 30%. Peamiseks eeliseks on aga kapitalirendi puhul nt võimalus ettevõtetel käibemaks 50% maha arvestada.

Parimad autolaenu ja liisingu pakkujad:

LaenuandjaLepingutasuLaenu perioodLaenu summaKasko
Bigbank 1,5% (min 90€) 12 kuud – 6 aastat 500€ – 15 000€ EI Laenu päring
Mogo 5% (min 125€) 1 kuu – 72 kuud 500€ – 10 000€ EI Laenu päring

Tähelepanu! Iga laen on finantskohustus. Mõtle oma otsus hoolikalt läbi, tutvu laenulepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjatega.

Autolaen ja laen auto tagatisel
4.96 (99.2%) 25 votes