Asud siin: Avaleht » Laen eraisikult, ehk laen inimeselt inimesele

Laen eraisikult, ehk laen inimeselt inimesele

Laen eraisikult ehk laen inimeselt inimeseleSoovid saada laenu eraisikult? Parim võimalus selleks on kasutadaa spetsiaalset laenumaakleri portaali, mis viib kokku inimesed, kes soovivad raha laenata ja need, kes soovivad laenu saada. Laenamise tingimused saad ise määrata (laenuperiood, intress jne.) Laen eraisikult portaalis käib laenu taotlemine lihtsalt ja kiiresti – laen liigub mõne minutiga!

Laenu taotlemine eraisikutelt laenuportaalis:

  • Registreeru kasutajaks. Kasutajakonto loomine käib ID kaardiga ja vanuseks peab olema vähemalt 21 eluaastat.
  • Laenuavalduse esitamine. Laenu saamiseks tuleb täita laenuavaldus, kus märkige ära soovitav intressimäär ja laenu periood e. pikkus. Peale laenuavalduse esitamist saavad erinevad investorid hakata laenuavaldust rahastama. Kui laenuavaldus rahastatakse 100%, saate laenu.
    Kui aga teie laenuavaldust ei täideta 100%-liselt, tähendab see seda, et mingil põhjusel ei olnud teie laenuavaldus atraktiivne investoritele ja Te ei saa laenu.
LaenuandjaEripakkumine
Omaraha viib kokku inimesed, kes soovivad raha laenata ja need, kes soovivad laenu anda. Laenamise, kui ka investeerimise tingimused saad ise määrata ja selle alusel otsib Omaraha Sulle sobivaima pakkumuse ning sõlmib lepingud. Laenusaajad saavad soodsama intressi ja investorid suurema tulu, sest Omaraha protsess on efektiivne. Omaraha veebis toimuvad tehingud kiiresti ja raha liigub mõne minutiga. Laenu päring

Laen eraisikult – Räägime lähemalt Omaraha võimalustest

 

Omaraha põhimõisted:

Mis on Omaraha portaali PIN-kood?
See on kood dokumentide digitaalseks kinnitamiseks.
Turvalisuse tagamiseks lisatakse portaali PIN-koodiga kinnitatud dokumentidele ajatempel, mis tagab dokumendi muutumatuna säilimise.
Mis on Omaraha virtuaalkonto?
See on konto, mille kaudu saate kanda raha portaali ja sealt välja. Kui võtate laenu, kantakse see virtuaalkontole, sealtkaudu tuleb teha ka tagasimaksed. Virtuaalkontole laekuvad ka Teie tehtud laenude tagasimaksed. Investeerimine ei käi virtuaalkonto kaudu.
Mis on Omaraha investeerimiskonto?
Sellelt kontolt võetakse raha laenudesse. Investeerimiskontol saab olla kuni viisteist laenuseadistust ehk investeerimisprofiili.
Mis on Omaraha kasvukonto?
Kasvukonto on nagu tavaline portaali konto. See annab Teile võimalus koguda eraldi kontol raha lapse tulevikuks. Täpsemalt saate lugeda Omaraha portaalist.
Kasvukonto näol ei ole tegemist hoiusega krediidiasutuste seaduse tähenduses ning sellele kontole ei laiene seadusest tulenevad hoiuste tagamise garantiid.
Kui kiiresti toimuvad väljamaksed?
Portaali konto asub SEB pangas. Portaal teeb väljamakseid tööajal iga kahe tunni ja õhtuti ning nädalavahetustel kolme tunni tagant. Öösiti ülekandeid ei toimu.
SEB pank teeb pangasisesed kanded üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui ühe tunni jooksul. Seda ka öösiti ja nädalavahetustel. Kandeid teistesse pankadesse teeb SEB tööpäevadel 5 korda päevas. Viimane makse teise panka tehakse kell 16.30, kuid see ei tähenda, et makse laekub teise panka momentaalselt. Kui soovite veenduda, et raha samal päeval teise panka laekub, tuleks ülekanne teha enne kella 12.00.
Milliseid laene väljastatakse Omarahas?
Laenud on tinglikult jagatud kahte rühma: lühilaenud, mille tagasimakse toimub 30, 60 või 90 päeva möödudes ühekordse maksena, ja pikad laenud pikkusega 6, 12, 24, 36, 48 ja 60 kuud, mille tagasimaksed toimuvad igakuiselt annuiteetgraafiku alusel.

Nõuanded laenu taotlejale:

Oled maksmisega hädas?
Kui olete maksmisega hädas ega suuda enam tähtaegadest kinni pidada, siis võtke meiega kiiresti ühendust – püüame leida Teile sobiva lahenduse. Kõiki makseid on võimalik kuu kaupa edasi lükata. Selleks avage portaalis oma laenuleping ja allkirjastage vastav taotlus.
Mis on laenulimiit ja vaba limiit?
Laenulimiit on suurim summa, mida saate portaali kaudu laenata. Limiit oleneb Teie skoorist ja võetud laenude jäägist, mille alusel arvutab portaal Teie vaba limiidi. Lühilaenude limiit on üldjuhul väiksem kui pikkadel laenudel.
Mis on ootel laenutaotlus?
Kui esialgne laenupakkumus Sulle ei sobi, saad jätta taotluse ootele Sulle sobiva summa ja intressiga. Taotletav summa võib ületada Sulle süsteemi poolt määratud limiiti. Maksimaalne summa on 10’000 €. Taotlus loetakse täidetuks kohe, kui investorid on sellesse suunanud vajaliku summa.

Nõuanded investorile:

Mis on investeerimisprofiil?
Investeerimisprofiili abil saate seadistada väljastatava laenu tingimused. Seadistada saab skoorivahemikele intressi, ühte laenu mineva maksimaalse summa ja portaali vahendustasu ehk boonuse. Viimasega kaasneb väike eelis, nimelt tõstetakse Sind investorite järjekorras ettepoole. Kokku saad seadistada kuni kümme investeerimisprofiili. Ühele laenutüübile võid seadistada ka mitu profiili.
Meie soovitus on investeerida paljudesse laenudesse vähe, mitte ühte laenu palju – nii hajutad riske, mis selle tegevusega paratamatult kaasas käivad.
Kuidas investeerida ootel laenutaotlusse?
Laenutaotluses on üleval laenusoovid, mis ei kuulu süsteemi poolt automaatselt täitmisele. Maksimaalne taotletav summa on 10’000 €. Investoril on võimalus sobivasse laenu otse raha suunata. Kui suunatud on kasvõi 10 €, peatab süsteem Sinu investeerimiskontolt sobivate pakkumiste otsimise.
Laenutaotlus lukustub kohe, kui soovitud summa on täis. Enne seda on laenajal võimalus taotlus igal hetkel hetkel tagasi võtta. Sel juhul tagastatakse raha investoritele. Sama juhtub siis, kui taotluse tähtaeg saab täis, aga raha pole piisavalt investeeritud.
Investeeritud summat saab suurendada ja vähendada piiramatu arv kordi. Nii lisamise kui vähendamise puhul tuleb Sinu investeeringu lahtrisse kirjutada lõplik, mitte lisatav või vähendatav summa. Näiteks kui soovid juba investeeritud 100 €-le lisada 50, pead kirjutama 150. Raha välja võtmiseks kirjuta 0.
Kes tegeleb võlglastega?
Võlglastega tegelemise võtab portaal täiesti enda kanda. Investoritelt selle eest lisatasu ei küsita. Portaal menetleb võlga seaduses ettenähtud moel (helistab, saadab kirju jne) kuni kohtu ja täiturini välja. Ükski võlglane ei jää kahe silma vahele. Investorit hoitakse asjade käiguga kursis.
Mis on tagatisfond?
Tagatisfond on solidaarsuse põhimõttel tegutsev fond, millest tehakse investoritele väljamakseid juhul, kui laenaja ei täida oma maksekohustusi. Raha laekub fondi kahel moel, väikesest laenusaaja sissemaksest laenu väljastamisel ja võlglastelt laekuvaist summadest. Kui võla tekkimisest on möödunud rohkem kui kolm kuud, makstakse investorile tagatisfondist kompensatsiooni ja leping on investori jaoks lõppenud.

Laen eraisikult, ehk laen inimeselt inimesele
4.95 (98.92%) 37 votes